איך להוביל חיות מחמד במעבר דירה

אם יש לכם חיות מחמד ואתם עוברים דירה אז הכתבה הזאת בדיוק בשבילכם!! אז כמו כל אחד שעובר דירה בטח גם אתם מתרגשים ומתכוננים כבר כמה חודשים, הכנתם את הכל, ארזתם, דאגתם להובלה ואפילו ניקיתם כבר את הבית

החדש אבל עם כל השמחה יש גם חששות ולחץ שהכלב או החתול שלכם מרגישים בדיוק כמוכם.

 

כיצד הכלב/חתול שלכם מגיב למעבר

עבור בעל החיים שלכם פתאום הכל משתנה ביום אחד והוא לא מודע למעבר שאתם מתכננים כבר כמה חודשים ועכשיו הוא צריך להתמודד עם סביבה וריחות חדשים וזאת בנוסף לכל הבלאגן שמתלווה לאריזות ולפריקות. כמונו, כל חיה תגיב שונה למעבר כאשר יש כאלה שיהיה להם קל בלי הרבה שינויים ואילו ישנם כלבים שיחוו זאת כטראומה עם כל התסמינים הנלווים: נביחות רמות, עשיית צרכים בבית, בכי ותלות בכם, אך אל דאגה, ישנם דברים שניתן לעשות כדי להקל עליהם.

 

להכיר את הבית והסביבה

אם מתאפשר לכם תלכו לבקר בבית החדש ובסביבתו יחד עם בעל החיים על מנת שיוכל להכיר ולהריח את האזור החדש והבית. אפשר להתחיל עד שבוע לפני ולנסות יותר מפעם אחד לפני המעבר כאשר בזמן שאתם מבקרים אפשר לפנק אותו בחטיף או אוכל כדי שיקשר את המעבר למשהו חיובי. היכנסו לאתר חנות חיות בתל אביב והזמינו לו פינוקים עד הבית.

 

כיצד לארוז ולפעול ביום המעבר

החיות מאד חכמות ואם תעשו אריזות גדולות מאד הם ירגישו שמשהו לא בסדר ויתחילו להילחץ לכן תשתדלו להסיח את דעתן עם אוכל או משחקים בזמן שאתם אורזים. בנוסף, ביום המעבר עצמו תשתדלו להשאיר את הכלב או החתול בכל מקום שהם מכירים ואוהבים להיות בו, בין אם זה משפחה חברים או אפילו פנסיון שהם מכירים. רק אחרי שהבית החדש מסודר ומאורגן תביאו את בעל החיים אליו.

 

מיקום המיטה

אל תזלזלו במיקום של המיטה בבית החדש שכן חשוב מאד לחזק את ביטחון החיה והשייכות, לכן מומלץ למקם את המיטה באזור מרכזי ולא פינה רחוקה. זה חשוב במיוחד אצל כלבים שכן הם שואבים בטחון ורוגע מהמיטה בה הם רובצים. בנוסף, אל תמקמו את כלי האוכל בכניסה כדי שלא יהיו גירויים בצורה של רעשים לא מוכרים בזמן האכילה.

 

טיולים עם רצועה

לבעלי הכלבים, חשוב שתדעו שגם עם הכלב שלכם ממושמע ויודע להיות בחוץ בלי רצועה, אל תשחררו אותם בלי רצועה בבית החדש לפחות עד שהכלב יתרגל. הכלב עלול להרגיש מתח ופחד ולרוץ באופן פתאומי ובכך להאבד. אפילו בתוך הבית הכלב יכול להסתגר ולאבד תאבון. תעשו לכלב טיול עם רצועה גם בתוך הבית בזמן אכילת ממתקים וכמובן מחוץ לבית עם רצועה בלבד. תגדילו לעשות גם ולשנות את פרטי השבב לכתובת החדשה ואפילו להוסיף על הקולר את שם הכלב וטלפון שלכם.

מעבר ציוד