כיצד להימנע מכאבי גב בזמן הובלה?

כאבי גב הם דבר נפוץ במיוחד, בערך 80% מהאוכלוסיה יחווה כאבי גב כאלו ואחרים במהלך חייהם.

בזכות העידן המודרני, ניתן להקל על כאבים אלו ולטפל בהם בכל מני דרכים, אך כיצד ניתן למנוע אותם מלכתחילה? בישראל אין הקפדה מירבית בעניין זה, ולכן ישראלים רבים חווים כאבים עזים במהלך חייהם.

במיוחד כשמרימים משקלים כבדים, למשל אנשים העוסקים בהובלות. חשוב להכיר וללמוד איך לטפל בגב בשיטות שונות.

 

הובלה עבור הגב עלולה להוות סכנה

במקרים רבים של הובלה, אנחנו לא באמת יודעים איך להתכופף בצורה נכונה, ואיך להרים משקלים שאנו לא רגילים להרימם בדרך כלל. האדם לוקה בחסר כשזה נוגע לבריאות הגב, ואין מלמדים אותו מספיק כיצד אפשר לעזור לגב, ולא לקלקל אותו. גם מובילים רבים, אינם עוברים תדרוך מסודר בנוגע להרמת המשקלים, ואז הם עלולים להיפצע שלא באשמתם, ולא במכוון.

 

כיפוף לא מודע מהווה תקלה

ברוב המקרים בזמן הובלה מסוימת, ישנם גם חפצים כבדי משקל. בכדי לשמור על הגב בצורה נכונה ובריאה, חשוב להתכופף באמצעות כיפוף הברכיים תחילה, ולא על ידי כיפוף הגב. שמרו על גב ישר וכווצו את שרירי הבטן בזמן הרמת המשקל, הוציאו את הישבן החוצה ושימו לב לרגליים שלכם, הקפידו להרים את המשקל כשרגליכם נעוצות בקרקע והנכם מרגישים אותן. באותה מידה, תעלו חזרה למעלה על ידי הרגליים שלכם, ולא הגב שלכם.

 

ספורט הוא מתכון תדיר לגב בריא

כשאנו לא מתאמנים כמו שצריך, לא יודעים איך לחזק את רצועות הגב, ואיך לעבוד על שרירי הגב בצורה נכונה, סביר להניח שאנו נחווה כאבי גב עקב חוסר בספורט. ההמלצה היא לא להירתע מעשיית ספורט, גם אם זו הליכה קצרה לסופרמרקט, או אפילו לצאת לטייל עם הכלבים. כל עוד הגוף בתזוזה, כמה שיותר – יותר טוב (במינון המתאים כמובן). כשאנו מחזקים את היציבה שלנו ואת שרירי הגב בצורה טובה, הסיכוי לפציעות נמוך יותר.

 

זו לא בושה לבקש עזרה

אנשים העוסקים בתחום ההובלה, לרוב אפילו לא משערים את גודל הנזק אליו הם עתידים להיחשף. הכל מתחיל בכיפוף נכון, מאחר והובלה היא בעיקרה הרמת משקלים שלא תואמים לגוף האדם ומעמיסים עליו. כשאתם חוששים מהרמת חפץ כבד לבד, או אם הפרטנר שלכם מתעצל ויצא כמה דקות להפסקה, אל תפעלו לבד. חכו לו והתעקשו עמו לכך שאתם צריכים את עזרתו. אתם לא חייבים לסבול כאבי גב למשך שנים רק בגלל שאתם פועלים לבד. לכן הימנעו מכך, ופעלו יחד עם עוד אדם.

 

הובלה מוצלחת היא הובלה מודעת

בשביל להגיע להובלה המנצחת, חשוב שתפקידו על שגרת היום שלכם שצריכה לכלול ספורט כזה או אחר, וכמובן להתכופף בצורה נכונה והאידיאלית ביותר עבור הגב שלנו, מאחר והוא יוכל להתנקם בנו במשך שנים רבות אם נזלזל בו ולא נתמוך בו בצורה נכונה.

עמוד שידרה