איך להתארגן לקראת המעבר לדירה חדשה?

מעבר לבית חדש זה תמיד מאוד מרגש ומעט מלחיץ. לא, אולי בעצם מאוד מלחיץ ומעט מרגש. או שאולי הרגשות מתחלקים להם שווה בשווה. אנחנו עסוקים בלא לשכוח להזמין מלא טכנאים ובעלי מקצוע – לטפל בחשמל, בגז, באינסטלציה, כבלים. בקצרה, במה לא.

אבל איכשהו, תמיד יש בעל מקצוע חשוב שאנחנו נוטים לשכוח ממנו ולא לטפל בתחום לפני המעבר לדירה חדשה – ומתחרטים על כך בהמשך.

אנחנו מדברים על הדברה ועל החשיבות העליונה שיש להזמנת בעל מקצוע להדביר את   הדירה לפני המעבר. למה זה כה חשוב? איזה סוגי הדברה קיימים? ועוד שפע של שאלות עם תשובות בהישג יד.

 

 איזה סוגי הדברה קיימים?

נתחיל מלספר לכם, שכיום הדברה ביתית מאושרת היא הדברה ירוקה. בעבר הלא רחוק, היו שפע של מקרים בהם הדברות שנעשו בתוך הבית היו רעילות מאוד ואנשים נפגעו, עד כדי מקרי מוות.

לכן, כיום התקנות הן מאוד מחמירות ופרט לשטחים חקלאים, בהם מותר להשתמש בחומרים אגרסיביים יותר, סביבת מגורי אדם צריכה לעבור הדברה ירוקה.

 

 מה מיוחד בהדברה מסוג זה?

היתרון של הדברה ירוקה נמצא בשימוש בחומרים עם רעילות נמוכה לבני אדם.

שנייה לפני שאתם קופצים למסקנות לא נכונות, נאמר שזה עדיין לא אומר, שאין בעיה לשהות בבית בזמן ההדברה ושהיא בטוחה לחיות מחמד שלכם, אבל כן ניתן לומר שרמת הסיכון הופחתה משמעותית.

 

 מה זה אומר בהקשר של חיות מחמד ביתיות?

זה עדיין אומר שתצטרכו להוציא את חיות המחמד שלכם משטח בו נעשית ההדברה. מה שכן, ניתן להחזירם לבית כעבור זמן קצר יותר מבעבר, אבל לא לפני שהבית עבר שטיפה יסודית ביותר.

 

 למה חשוב לעשות את ההדברה לפני המעבר דירה?

מכיוון שאתם עדיין צריכים לצאת מהשטח המודבר לפרק זמן מסוים, עדיף לעשות את ההדברה לפני שעושים את המעבר. גם תחסכו לעצמכם את הטרחה של לצאת מהבית, את הסיכון, גם אם הוא מינורי בהחלט, של שהייה בשטח שזה עתה הודבר וגם אתם ממילא עושים שטיפה יסודית לפני המעבר. כפי שנאמר חסכון אמיתי של זמן – זו הסיבה הראשית.

בנוסף, הרבה יותר נוח לעשות הדברה יסודית בבית שטרם אוכלס ואובזר, על מנת שתהיו בטוחים במאה אחוז שאתם נכנסים לבית נקי מכל חרק אפשרי.

 

 אחריות לאחר ההדברה

זה שהבית עובר הדברה יסודית לא אומר שהוא לא יצטרך לעבור הדברה נוספת מתישהו בעתיד. בכל זאת, חומרי ההדברה לא נשארים לנצח.

אבל, כמובן שמקבלים אחריות מהמדביר לפרק זמן מסוים, בתנאי שממלאים אחר ההוראות שלו.

בנוסף, כדאי לקחת בחשבון ששטחי חוץ, דוגמת גינות ומרפסות, לא יכולות להנות מאותה האחריות, שכן תנאי חוץ, ביניהם הלחות, השמש והגשם – ישפיעו על עמידות ההדברה.

לבית חדש – הדברה ירוקה.

חברת הובלות

 

עוד מאמרים שכדאי לקרוא

עיצוב בית
בעלי מקצוע

עיצוב הבית עם תמונות

עיצוב הבית עם תמונות מאפשר לנו לקשט אותו באופן שאנו אוהבים ובהתאם לסגנון הבית. במאמר זה, נציע לכם מדריך מקיף שיעזור לכם לעצב את בית

קרא עוד »