איתור נזילות לפני מעבר דירה

מעבר דירה הוא תהליך מרגש ובעל ציפיות להתחלות חדשות מצד אחד, ויכול גם להיות מלווה בכאב ראש והרבה בלגן, כאשר יש צורך להעביר את כלל החפצים שלכם לדירה החדשה.

בכדי לחסוך כאב ראש נוסף ומיותר ולעבור לדירה החדשה בראש שקט, מומלץ לבצע בדיקת איתור נזילות לפני המעבר

 

מעבר בראש שקט

בשעה טובה החלטתם לעבור לדירה חדשה ואתם מקווים להתחיל ברגל ימין את ההתחלה החדשה שלכם ושל משפחתכם. לאחר המחשבה והדאגה לכל הפרטים הנדרשים – מאריזת שלל חפצי הבית ותיאום ההובלה ועד לניקיונות וסידור הדירה החדשה, מומלץ לא להזניח גם את בדיקת מצב הדירה לפני המעבר.

לתהליך מעבר הדירה קדמו לרוב בדיקות במישורים שונים- משפטיים, דמוגרפיים ועוד. אך לעיתים, עקב הלחץ והרצון לבצע את המעבר במהירות האפשרית ולשים את כל הפרוצדורה מאחורינו, רבים נוטים להתעלם או לשכוח לבצע בדיקה מאוד חשובה- בדיקת איתור נזילות לפני מעבר דירה.

 

חשיבות הבדיקה

עסקת רכישת דירה, או מעבר לדירה שכורה, אינה עסקה פשוטה או זולה. מדובר בהחלטה משמעותית עבורנו ועבור המשפחה שלנו, שתשפיע על חיינו במהלך השנים הבאות. כמו בכל עסקה יקרה ומשמעותית שאנחנו מבצעים, גם במעבר דירה מומלץ לבצע את הבדיקות המקדימות הנדרשות, כדי להימנע מעוגמת נפש, כאב ראש והוצאות כספיות נוספות ומיותרות.

אחד הנזקים השכיחים בדירות, בעיקר בדירות ישנות, הוא נזק נזילות ורטיבות. נזק זה נובע מפיצוץ או בלאי במערכת הצנרת והוא מתבטא לרוב באמצעות קילופי צבע בקירות וסימני עובש וחלודה. לעיתים, נזקי נזילות אינם ניכרים במבט שטחי, על אחת כמה וכמה כשאתם לא מרוכזים וטרודים בתהליך המעבר.

 

כיצד מבצעים את הבדיקה?

אמנם נזילות ורטיבויות אינן בעיה פשוטה שאפשר לטאטא מתחת לשולחן ולהמתין לזמן המתאים עבורכם כדי לטפל בה, אך כיום ישנם פתרונות טכנולוגיים מתקדמים, המאפשרים לבצע את הבדיקה הנדרשת במהירות וביעילות.

אם בעבר, בכדי לאתר את מקור הנזילה היה עלינו להפוך כמה וכמה רצפות או לשבור כמה נקודות בקיר בכדי לנסות ולהגיע למקור הנזילה, הרי שכיום הסיפור הפך ליותר פשוט ויעיל. באמצעות שימוש במצלמה טרמית, בעלת קרני לייזר אינפרה אדום, ניתן לזהות את מקור הנזילה בפשטות, במהירות וביעילות, מבלי צורך לפגוע במרצפות ובקירות בשלב האיתור הראשוני.

 

גיליתי נזילה – מה ניתן לעשות?

אם ראיתם סימני רטיבות בדירה ושאר פרטים העלולים להעיד על קיומה של בעיית נזילה, אל תמתינו ותנסו לפתור את הבעיה בעצמכם. המתנה ו/או תיקון לקוי של הבעיה עלולים לגרום לנזקים חמורים למבנה ואף להוצאות כספיות גבוהות.

לכן, חשוב לבחור איש מקצוע אמין, מנוסה, ותיק ולא פחות חשוב, בעל ציוד טכנולוגי מתקדם ומתאים לאיתור הנזילות. בחירה כזאת תביא לתוצאות מיטביות ומניעת חזרתם של נזקים משניים חוזרים ונשנים, בצנרת הבית שלכם.

 

צינור ראשי