בעל עסק הובלות? 4 דגשים עיקריים לפני שרוכשים משאית לעסק

אנו נעזרים בחברות הובלות פעמים רבות בחיי היומיום שלנו. בין אם מדובר בהעברה של משרד ממקום אחד למקום שני, בין אם מדובר בהובלת הרהיטים בדירה ישנה לדירה חדשה ובין

אם מדובר בהובלות קטנות, חברות ההובלות מסייעות לנו בצורה משמעותית ומעבירות את הרהיטים שלנו בקלות ובמהירות ללא פגע.

כאשר פותחים עסק הובלות, אחת הפעולות החשובות ביותר שיש לבצע היא רכישת משאית לעסק שבעזרתה תוכלו להוביל את הרהיטים ממקום למקום. קניית משאית היא קנייה יקרה מאוד ולכן חשוב מאוד לבצע אותה בצורה נכונה ונבונה.

במאמר זה נציין מספר דגשים שחשוב להתייחס אליהם טרם רכישת משאית לעסק.

 

הכינו רשימת צרכים ודרישות מהמשאית

טרם תחילת תהליך חיפוש המשאית, חשוב לערוך רשימה מסודרת ומפורטת של הצרכים והדרישות שלכם מהמשאית. ברשימה זו תכללו את המטרה של המשאית, את צורת השימוש בה ואת מידת הצורך בתוספים מיוחדים כגון מערכת קירור ומושבים לצד הנהג. להלן מספר דוגמאות לפרטים שחשוב לכלול ברשימה זו:

  • חשוב לקבוע תקציב לרכישה זו ולהחליט מהו סכום הכסף שאתם מסוגלים להשקיע ברכישה זו.
  • חשוב להחליט איזה סוג משאית אתם מחפשים בהתאם למטרה שלה, לתקציב שהקצבתם ולסוג ההובלות שהעסק שלכם יבצע.
  • חשוב לכלול ברשימה את משקל המשאית שמתאים לצרכים שלכם ואת סוג הקיבולת שאתם זקוקים לה על מנת להוביל את הרהיטים.
  • אם אתם מעוניינים בתוספים מיוחדים כגון מיכלית, ארגז קירור, סמיטריילר וכדומה, מומלץ לכלול את הפרטים הללו ברשימה.

 

אספו נתונים טכניים על המשאית

לאחר שהכנתם רשימה מפורטת, עליכם להתחיל לחפש משאית למכירה. טרם הרכישה, חשוב לברר פרטים טכניים על המשאית ולוודא שהם מתאימים פחות או יותר לרשימה שהכנתם. חשוב לבדוק שהמשאית נמצאת במצב טוב וכוללת מערכת נהיגה עם מצלמה אחורית, חיישני פנים ומערכות אבטחה יעילות. כמו כן, חשוב לברר כמה זמן המשאית קיימת וכמה קילומטרים היא נסעה בחייה.

 

בצעו הערכת שווי למשאית

מומלץ לבצע הערכת שווי למשאית בעזרת שמאי משאיות מומחה, בקיא  ובעל ותק בתחום. השמאי יבדוק עבורכם מהו השווי של המשאית וכך תוכלו לוודא שהסכום בה מוכרים לכם אותה משתלם. חשוב לבצע הערכת שווי בעזרת בעל מקצוע מקצועי ומנוסה בתחום שביצע הערכות שווי דומות בעבר.

 

בדקו את המשאית היטב

מומלץ לבדוק את המערכות השונות של המשאית היטב בעזרת מכון חיצוני שמתמחה בתחום. בנוסף, חשוב לשים לב לחלקים במשאית שיש להחליף ולהתחשב בכך שההחלפה של החלקים הללו עשויה להגיע לאלפי שקלים.

כמו כן, מומלץ לערוך נסיעת מבחן במשאית ולשלב בה נסיעה מאתגרת. בעזרת נסיעת המבחן תבחנו את המצב הכללי של המשאית ותבינו כיצד המנוע והמערכות השונות שלה מתמודדות עם הנסיעה והאתגרים שלה.

 

כלי תחבורה