הובלות בגובה – מהם הדגשים שחייבים להכיר

ענף ההובלות הוא נרחב ומציע שירותים רבים ומגוונים.

ההקשר המיידי שעולה עם המילה הובלות הוא מעבר דירה, אולם בפועל רוב ההובלות מסתכמות בניוד של רהיטים או ושאר פריטים יחידים.

גם בפלח העסקי משתמשים בשירותי ההובלה, זאת לשם העברת מוצרים לקהל הלקוחות ברחבי הארץ, או לחלופין כדי לספק תוצרת חקלאית למקומות.

לעתים ההובלה מצריכה נשיאה של אותם מוצרים, חפצים או פריטים בגובה, בין אם להעברה לקומה גבוהה בבניין מגורים ובין אם למטרת בנייה חדשה.

לפניכם כל הדגשים שחייבים להכיר כשמבצעים הובלות בגובה.

 

הובלות בגובה למטרות דירה

ההובלה המוכרת והנפוצה ביותר היא הובלת דירה. שירות מסוג הובלת דירה דורש היערכויות מקדימות, לא בהכרח פשוטות ואפילו די מורכבות. כדי להעביר את הדירה על הצד הטוב ביותר, חשוב לבחור במובילים מתאימים שהתנסו בנשיאת חפצים לדירה בעבר. אם הדירה אליה אתם מעבירים את התכולה היא דירת קרקע, סביר להניח שהשיטה תהיה די פשוטה- העמסת החפצים על משאית או טנדר, ופריקה שלהם על הקרקע. לעומת זאת, אם המעבר הוא לדירה קומתית, האתגר יהיה בנשיאת החפצים לגובה- ככל שהקומה גבוהה יותר כך האתגר גדל.

כדי שהובלת הדירה תהיה מוצלחת דיה, יש מספר דברים שחשוב לבצע:

  • עם קביעת תאריך הכניסה לדירה החדשה, מהרו לשריין צוות מובילים. כמה שתקדימו לעשות זאת, כך תהיו בטוחים שהכול קורה בזמן המתוכנן.
  • בחרו במספר מובילים שתואם את גודל הדירה שלכם ואת כמות החפצים.
  • ודאו שהמשאית גדולה מספיק כדי להכיל את כל החפצים.
  • בדקו שלמובילים המוזמנים יש ניסיון בתחום.

 

הובלה בסיוע של מנוף הרמה

מנוף ההרמה הוא המצאה גאונית לכל הדעות. בעידן בו הבניינים בהם רבי קומות, המנוף מצליח להתגבר על כל מכשול ולהוביל חומרים, חפצים ופריטים גם לקומות הגבוהות ביותר. יחד עם זאת,  אם המנוף תקול או שאחד מאנשי הצוות שעליו לא עבר הדרכת עבודה בגובה, הוא חשוף לסכנת חיים. עם זאת, ככל שיותר עובדים עוברים הדרכות של בטיחות עבודה בגובה ושלל נהלים ואם יש לכם ממונה בטיחות כמו שחברת צמח בטיחות יכולה לספק לכם אז תדעו שאתם בידיים טובות.

כאשר אתם קוראים למובילים, חשוב לוודא שהם עברו את כל ההדרכות וההכשרות הנדרשות לפני שעלו על מנוף ההרמה. אתם בטח לא רוצים שמישהו ייפגע במשמרת שלכם ובמחיצתכם, והשאיפה היא שהחפצים שלכם יגיעו בשלום. יתרה מכך, המקצועיות של המובילים נמדדת בכך שעברו הסמכה לשימוש במנוף.

 

כמה עולות הובלות בגובה?

המחירים של הובלות בגובה אינם זהים בכל המקרים, משום שיש משתנים רבים שמשפיעים על כך. אותם המשתנים הם כמות ונפח הפריטים, מספר המובילים שנדרשים לשם ההובלה, אמצעי המינוף שמשתמשים בהם, גובה הקומה ועוד.

למשל, אם אתם גרים בקומה ראשונה ורוצים להוביל ארון ומיטה, אתם וודאי לא תשלמו כמו מישהו שגר בקומה 13 ורוצה להעלות את כל הבית שלו על משאיות לשם מעבר לדירה חדשה.

 

מעבר ציוד