הובלות של מוצרי ניקיון – למה חשוב לשים לב

ישנן חומרים רבים, חומרים כימיים, חומרי הדברה וחומרי ניקיון אחרים העלולים להוות סכנה לרכב או לאנשים סביב בעת דליפה.

לכן, חשוב לדאוג לשירות הובלה מקצועי לחומרים אלו. מה חשוב לדעת בהובלה מסוג זה?

 

חשוב לשים לב לניסיון של חברת ההובלה

חברות הובלה מקצועיות נוקטות בכל אמצעי הבטיחות הדרושים על פי החוק כדי לשמור על הסביבה. חברות ניקיון בתים או כל חברת ניקיון אחרת, בעלות ניסיון, יבטיחו שירות איכותי ואמין. חומרים אלו אינם יכולים להיות מובלים ללא תשומת לב ואחריות, מכיוון שכל מהמורה בדרך עלולה להוות סכנה לסובבים.

 

חשוב שכלי הרכב המוביל יהיה על פי התקנים

למכון התקנים ולמשרד הבריאות הישראלי ישנם תקנים מחמירים להעברת חומרים מסוגים שונים. לכן חשוב לוודא כי חברת הניקיון עונה על התקנים באופן מלא ובעלת רישיון בתוקף להעביר חומרים שונים – חומרי הדברה, חומרים כימיים, חומרים ביולוגיים, חומרים רדיו אקטיביים ועוד. יש לוודא שכלי הרכב המוביל עבר בדיקות איכות בתדירות הנדרשת וכי הנהגים מוודאים כי אין מפגע היכול לסכן את הרכב או את הסביבה.

 

יש לוודא שהרכב מאובזר באמצעי ההגנה להובלת חומרים

ישנו אבזור הכרחי בכל רכב המשמש להובלה. רכב הובלה חייב להיות מצויד בשילוט ברור וקריא, המסביר לסובבים מה הוא מוביל. בנוסף, על השילוט יש לציין מה יש לעשות במקרה של דליפה, למי צריך לפנות וכל מידע חיוני אחר. בכלי רכב אלו חייב להיות ביגוד מיוחד לשעת חירום וכל ציוד חירום אחר בהתאם לנדרש.

 

חשוב לשים לב כי הנהגים מקצועיים ומנוסים

הובלת חומרים מסוגים שונים מחייבת נהגים אחראיים אשר יודעים כיצד להתנהל במצבים מסוג זה. במידה והנהגים אינם ותיקים בתחום, הם עלולים לנהוג בחוסר אחריות, לטעות, ולהוות סכנה לסביבה. על חברות ההובלה להעסיק נהגים הנבחרו בקפידה לתפקיד, אשר יודעים לבצע את העבודה בבטיחות ובזהירות. נהגי הובלות עוברים הכשרות ייעודיות לפי הסטנדרטים של משרד התחבורה. בנוסף, על הנהגים לעבור מידי שנה ריענון נהיגה, כדי לשמור על כשירותם ולוודא שהם מודעים לאחריות המונחת על כתפיהם. על הנהגים לנהוג בזהירות יתרה כדי להבטיח שהחומרים לא ידלפו מהאריזות המקוריות שלהם. כדי לעשות זאת, עליהם לדעת בדיוק מה הם מובילים ומה עליהם לעשות במקרי חירום.

 

לסיכום

עבור הובלת חומרי ניקיון, חומרים כימיים, חומרי הדברה ועוד, יש לדאוג לצוות הובלה מקצועי, איכותי, מנוסה ואחראי. כדי שההובלה תהיה בטוחה וזהירה וכדי ולהימנע ממפגעים מכל סוג, יש לבחור בחברת הובלה אמינה בעלת המלצות. ישנן משאיות רבות הנוסעות למרחקים ארוכים, המובילות חומרים בעלי פוטנציאל סכנה בשל דליפה, ולכן זהו לא נושא שכדאי לזלזל בו. במידה ואתם זקוקים להובלה מסוג זה, בדקו כי החברה עונה על התנאים הדרושים.

 

מעבר ציוד

שירותים נוספים