מה לבדוק בדירה לפני שקונים שאותה

פגשתם את דירת החלומות ומבחינתכם זו אהבה ממבט ראשון? נפלא, אבל חכו רק עוד רגע עם החגיגות. יש עוד כמה דברים שתצטרכו לבדוק בדירה לפני שקונים אותה ולוודא שהיא אכן מושלמת כפי שחשבתם.

 

בדיקה יסודית מבפנים ומבחוץ

בשעה טובה אתם מחליטים לקנות דירה וכבר יש לכם מועמדת אחת לפחות בקנה. אין ספק שאתם עומדים בפתחה של חוויה מרגשת ולעתים גם מלחיצה, אבל כדי לעבור את כל השלבים נכון ולהקל על התהליך, תצטרכו לבדוק עוד כמה דברים חשובים לפני שתגיעו לשלב המו"מ והחתימה על החוזה.

כמובן שחלק בלתי נפרד מהבדיקות הנדרשות הם שוויה של הדירה ביחס לסכום המשכנתא האפשרי מצדכם, סך חדריה שאמור לכלול גם הסתכלות קדימה לשלב הצאצאים או חדר העבודה וכמובן את היתרי הבנייה ברשויות ובטאבו. אבל מה בודקים בתוך הדירה וסביבה כדי להבטיח את התאמתה המלאה?

 

כיווני אוויר

השמש הישראלית הקופחת מתחילה את היום במזרח ומסיימת אותו במערב, מה שתצטרכו להביא בחשבון כאשר חזית הדירה פונה לאחד מהם. כיוון האוויר הבעייתי ביותר הוא צפון, שמקשה על חדירה של אור טבעי רב הביתה ולכן אם זו דירה מיד שניה, הביאו בחשבון את הצורך בשיפוץ קטן שייתכן ותידרשו לו.

 

תכנון הפנים והתשתיות

האם תכנון הנכס מתאים להרגלי המחייה שלכם? עד כמה צרים המפתחים? האם במטבח יש ארונות עיליים גבוהים מידי עבורכם, או עמוד "תקוע" באמצע הסלון שתצטרכו לבדוק אם ניתן להסיר? האם יש נקודת מים גם במקומות כמו המרפסת? כמה שקעים נמצאים בכל חדר ומה מיקומם? יש דוד שמש? מזגן? בדקו את מצב הצנרת, רטיבויות, סדקים וריצוף.

 

והשכנים, נאים בעיניכם?

יאמרו אנשים ובצדק, ששכנים זה עניין של מזל. מצד שני, אין שום סיבה שתפסחו על זהות המתגוררים שעלולה להיות גורלית.

בדקו האם היו בעיות קודמות עם שכנים סמוכים או בבניין עצמו? מהם המאפיינים של יתר הדיירים (משפחות צעירות, בני הגיל השלישי, משפחה גדולה שרכשה כמה וכמה דירות בבניין)? מה לגבי רעש, לכלוך, נכונות לתשלומים ולתיקונים מצד הוועד, כיבוד חוקי העזר (למשל השלכת גזם שלא בתוך החצר או החניה שלכם למשל)? האם הם שבעי רצון בעצמם מהמגורים ברחוב או בבניין?

 

שטחי המבנה החיצוניים

חשוב מאוד להתייחס גם לחלקים החיצוניים של הדירה כמו מיקום החניה והאם קיימת חניה פרטית, מרחק הדירה מתחבורה ציבורית, מגן שעשועים או הכביש הראשי, היכן נמצא חדר הפחים ביחס לדירה, מה רואים מתוך כל אחד מחלונות הדירה, איך נראה הלובי. זכרו שבדירה חדשה מקבלן לא ניתן לוודא בהכרח את כל אלו ולכן סקירת החוץ מהווה יתרון בקרב רוכשי הדירות מיד שניה.

 

בדיקה מקצועית של הדירה

גיוס עוד ועוד אינפורמציה לגבי מה שקיים בתוך ומחוץ לדירה יסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר לגבי הדירה. לליווי לרכישת הדירה ובדיקת הנכס בנתניה והסביבה על ידי משרד תיווך מקצועי, פנו אל נסיה סוכנות נדל"ן בכתובת https://nesya.co.il.

עוד מאמרים שכדאי לקרוא

נעלי ריצה איכותיות
כללי

נעלי ריצה איכותיות

ריצה היא סוג ההתעמלות הנפוץ ביותר, כיוון שהיא פשוטה ונגישה לכולם – אין צורך בפרטנרים, ציוד מיוחד או מגרש ייעודי. כל מה שצריך הוא זוג

קרא עוד »