איך לדעת אם קנינו נעליים לילדים במידה הנכונה

אחד הדרים המבאסים ביותר שיכולים לקרות אחרי שקונים נעל חדשה, היא ללכת איתה בפעם הראשונה ולגלות שהיא קטנה מדי במידה.

נעל במידה הלא נכונה יכולה לעשות לנו שלפוחיות ברגליים עוד לפני שתספיקו להגיד "הייתי צריך לקחת 43".

נעלי ילדים יכולות להיות מתעתעות גם כן, כי קצב הגדילה של ילדינו הוא שונה ומשתנה. אז כדי לפתור סוגייה זו, הנה ההצעות שלנו לוודא שקניתם לילדים

שלכם נעל במידה הנכונה

 

סרגל מידות נעליים

לא מוגבל רק לחנויות הנעליים! ניתן להזמין בכל חנות אינטרנטית סרגל פלסטיק, שעליו מניחים את כף הרגל ומודדים איתו בצורה המדויקת ביותר את גודל הרגל. באותו אופן ובחינם לגמרי, ניתן להוריד באתרי הקניות השונים מסמך להדפסה שהוא בעצם סרגל המידות לרגל. מדפיסים את הדף לפי ההנחיות ואפשר להשתמש בו כדי למדוד את גודל הרגל. בעזרת כלי זה, אפשר להזמין את מידת הנעל המדויקת ביותר לילדים, וגם לכם ההורים.

 

סרגל ומד מטר

הכי פשוט, בלי סיבוכים. מדדו את אורך כף הרגל של ילדיכם, כאשר הם עומדים. מדדו אותה מקצה העקב ועד לקצה הבוהן. לאחר  מכן, התאימו את אורך הרגל למפתח מידות. כל מידת אורך תתאים למידת נעל מסוימת. למשל – 23 ס"מ שווים למידה 36.

 

שיטות סבתא

הזמנתם נעליים באינטרנט? מחכים בחנות לנעל הבאה ולא בטוחים האם זה מתאים? השיטה הנפוצה ביותר היא "שיטת הבוהן והאגודל" – לאחר שמדד הילד את הנעל, קשר אותה היטב ועשה איתה סיבוב קצר בחנות, בקשו ממנו שיעמוד דום! לאחר מכן, קחו את האגודל ולחצו על הבוהן שלו דרך הנעל. אם אין מרווח בין קצה הנעל לבוהן ואפילו לוחץ לו, סימן שהמידה היא קטנה מדי. אם יש רווח קל בין הבוהן לקצה הנהל המידה מצוינת. אם אתם מצליחים ללחות את כל האגודל שלכם ולגעת ברפידת הנעל המידה גדולה מדי.

 

למה חשוב נעל במידה הנכונה

גברים ונשים, בנים ובנות כאחד – נעל נוחה ובמידה הנכונה תיתן לגב את התמיכה הנכונה שהגוף צריך. אם לרגליים לא יהיה משטח דריכה נוח זה יכול להשפיע על כל הגוף. כמו עץ, הרגליים הם השורשים ואם השורשים גדלים בצפיפות – כאבי גב, קושי בהליכה וכאבים בכף הרגל הם רק חלק מההשלכות שיש לנעל במידה הלא נכונה.

 

מה משפיע לנו על מידת הנעל

מעבר לקצב הגדילה, כאשר אנחנו דורכים על הרגל, היא מתרחבת. מלבד אורך הרגל חשוב מאוד להתייחס גם לרוחב. בהתאם לכך. כאר כף הרגל מתרחבת היא יכולה גם להתארך קלות בזמן הדריכה. נעל צפופה יכולה להיות לא נוחה וסיכון לגב גם כן. נעליים לילדים ולמבוגרים – חשוב ביותר לשים לב שהנעל נוחה על כל מידותיה וממדיה. הליכה נעימה!

 

נעל ספורט