נעלי ריצה איכותיות

ריצה היא סוג ההתעמלות הנפוץ ביותר, כיוון שהיא פשוטה ונגישה לכולם – אין צורך בפרטנרים, ציוד מיוחד או מגרש ייעודי. כל מה שצריך הוא זוג נעליים ואפשר לצאת לרחוב ולהתחיל לרוץ. אך דווקא בגלל שזה כל כך פשוט ונגיש, אנשים רבים ממעיטים בחשיבות של השימוש בנעלי ריצה מתאימות ולא מודעים לנזקים שהם גורמים לעצמם לאורך זמן כשהם משתמשים בנעליים שאינן מתאימות לריצה.

 

נעליים לא מתאימות לריצה הן פתח לבעיות

צרה עיקרית שרצים מתמודדים איתן מתבטאת ביבלות ושפשופים בכפות הרגליים, מה שעלול להתפתח בהמשך גם לכאבים מעיקים בעקב, בקרסול ונזק לבסיס כף הרגל. הופעה חוזרת של פציעות וכאבים שכאלו, מעידה בעיקר על שימוש בנעליים שאינן מתאימות לריצה או שאינן במידה הנכונה למתאמנים.

נעליים לא מתאימות לריצה הן פתח לבעיות

זה מתחיל בכפות הרגליים וממשיך לברכיים

הגוף שלנו בנוי כמו בניין, ומה שפוגם ביסודות – יבוא לידי ביטוי באופן בלתי נמנע גם בקומות שמעליהם. כאשר הריצה מתבצעת באופן ממושך עם נעליים שאינן מתאימות לריצה, חוסר הנוחות שיתחיל בכפות הרגליים ימשיך גם לברכיים ועלול לגרום לשחיקה של הסחוס.

ריצה בנעליים שאינן מתואמות לריצה, מובילה לתנועה לא טבעית אשר גורמת לכאבים ופציעות, ההיפך הגמור מהכוונה המקורית שלנו כשהתחלנו להתאמן. אם עדיין אתם לא בטוחים אילו נעליים דווקא כן מתאימות לריצה, נעלי און קלאוד הן דוגמא טובה לנעלי ריצה איכותיות שיעזרו לכם להימנע מהבעיות הנ"ל.

 

אל תתנו לזה להגיע עד לגב

עמוד השדרה הוא אחד האיברים החשובים והרגישים בגוף האנושי, שיכול להיפגע בקלות. רצים רבים מתלוננים על כאבי גב, בין אם פרק זמן קצר לאחר שהם מפתחים הרגלי ריצה, ובין אם מדובר ברצים ותיקים שחווים כאב גב פתאומי. הגורם העיקרי לכך הוא שרוב הרצים אינם עושים את התנועה המדויקת והנכונה כמו המקצוענים. נעלי ריצה איכותיות יכולות "לתקן" את הטעויות שלהם ולמנוע כאבי גב.

אל תתנו לזה להגיע עד לגב

יציבות ואחיזה ימנעו את הפציעה הבאה

נעלי ריצה איכותיות בנויות עם סוליה חזקה ויציבה שיכולה לעמוד בחיכוך מתמשך, והן עדיין גמישות  מספיק על מנת לאפשר תנועה חופשית. כאשר אתם משתמשים בנעליים שאינן מיועדות לריצה ולא עומדות בקריטריונים האלה, אתם מסכנים את עצמכם בנפילות ופציעות שונות. אפילו צעד אחד לא מדויק יכול להוביל לנקע בקרסול, פציעה כואבת ולא נעימה כלל, שיכולה להסב נזק ולהשבית אתכם למספר שבועות.

 

זהירות, שחיקה!

ריצה בנעליים שאינן מיועדות לריצה מובילה לשחיקה מהירה גם של הסוליה והנעל כולה, כיוון שהחומרים לא נועדו לעמוד בלחץ ובחיכוך מתמשך. שימוש בנעלי ריצה איכותיות מונע את השחיקה הזו ועוזר להאריך את תוחלת חייהן של הנעליים האהובות עליכם.

 

לסיכום

אם אתם מעוניינים לשפר את הכושר הגופני שלכם מבלי לסכן את בריאות הגב, הברכיים וכפות הרגליים, מומלץ לרוץ אך ורק בנעליים איכותיות המיועדות לריצה, וכך גם לשפר ביצועים וגם לשמור על הנעליים שלכם שלמות.

נעלי ריצה איכותיות

עוד מאמרים שכדאי לקרוא

שדרוג מראה המשרד
כללי

טיפים לשדרוג מראה המשרד

המשרד הוא הבית השני של רבים מאתנו, כך שאנו צריכים להעניק לו מראה מעוצב ונעים, שיאפשר לשהות בו בנינוחות לאורך שעות היום. עובדה זו גרמה

קרא עוד »