רהיטי יוקרה – איך לשמור עליהם בזמן מעבר דירה

אם השקעתם זמן ומחשבה רבה בעת בחירת הרהיטים בדירה הנוכחית שלכם ועתה אתם חוששים כיצד לוודא שפריטים ייחודיים אלו לא יינזקו בעת מעבר הדירה יש כמה דברים מעשיים שתוכלו לעשות על מנת למנוע מצבים לא נעימים שכאלה. הכתבה הבאה תפרק את התהליך המאיים הזה לחמישה שלבים פשוטים אשר בעזרתם תוכלו לוודא כי הרהיטים היקרים שלכם אכן נשמרים ומובלים לביתכם החדש באופן ראוי.

שלב ראשון – קבלו המלצה על חברת ההובלות

כאשר מדובר בעבודה קשה ומורכבת כמו הובלת תכולת דירה, עדיף לא להסתמך על פרסומים שונים אלא לקבל המלצה מבני משפחה או חברים אשר מכירים את הנפשות הפועלות בחברה ויכולים להעיד על טיב השירות מניסיון אישי. שאלו את כל מעגל החברים הקרוב, קולגות מהעבודה ובני משפחה אם הם מכירים מוביל מומלץ או מכירים מישהו אחר שיכול להמליץ על מוביל טוב.

שלב שני – בחרו חברת הובלות מקצועית

אחרי שגיבשתם רשימה קצרה בהתבסס על ההמלצות של מעגל החברים המשפחה והקולגות שלכם, צרו קשר עם המובילים על מנת לקבל הצעת מחיר ולהבין מה הצעת מחיר זאת כוללת. בחרו חברת הובלה אשר לוקחת על עצמה לארוז את הרהיטים וגם להציב אותם ולמקם אותם מחדש בדירה החדשה שלכם.

שלב שלישי – וודאו כי רהיטים גדולים מפורקים

לעיתים קרובות, עובדים רבים בענף ההובלה עשויים לנסות לעטוף רהיטים שלמים, מתוך רצון לחסוך זמן על פירוק והרכבה מחדש של הרהיטים. אל תתנו להם לנהוג כך שכן לא פעם מדובר במתכון לאסון, דלתות ומגירות שזזות ממקומן עשויות להינזק ואף לגרום לנזק גדול לכל הרהיט, עד לרמה שהוא יצא מכלל שימוש. מסיבה זאת התעקשו שהרהיטים הגדולים יפורקו לחלוטין ויורכבו מחדש בהתאם לצורך.

שלב רביעי – וודאו כי הרהיטים נעטפים כראוי

אומנם לא ניתן להוביל רהיטים גדולים בקופסאות אך בהחלט יש לוודא כי הם נשמרים על ידי עטיפה. וודאו כי המובילים עוטפים כל חלק מובל היטב ומשתמשים בחומרי עטיפה טובים, יריעות ניילון עם בועות, ניירות קרטונים וכו'.

שלב חמישי – קחו איתכם חלקים עדינים במיוחד ברכב הפרטי

יש רהיטים המכילים חלקים עדינים ושבירים במיוחד. חלקים שכאלה כוללים למשל פלטות זכוכית של שולחנות או דלתות ארון עדינות במיוחד. אם יש לכם רכב פרטי, שקלו לקחת חלקים עדינים ושבירים שכאלה בעצמכם, בצורה כזו תוכלו להבטיח שלהם לא ישברו בהיסח הדעת של אחד מהמובילים.

אחרי שהקדשתם זמן, מחשבה ומשאבים רבים ביצירת סלון מעוצב שינעים את הזמן שלכם ושל יתר בני הבית, בהחלט לא נעים לגלות שפריט כזה או אחר ניזוק בעקבות רשלנות מצד מוביל לא אחראי, ועל כן הקפידו לבחור חברת הובלה מקצועית ולהיות מעורבים בתהליך ההובלה.

רהיטים