מה עדיף – תמונות קנבס או תמונה עם מסגרת?

עברתם דירה, היה לכם אירוע מרגש בזמן האחרון, או שסתם ראיתם תמונה יפה ורציתם לפתח אותה ולתלות הקיר בבית? מתלבטים אם להדפיס על קנבס או למסגר תמונה קיימת? הרבה מעצבים ואנשים שתולים תמונה בבית מתלבטים אם לתלות תמונה שמודפסת על קנבס או

תמונה ממוסגרת.

תמונת קנבס מתאימה יותר לסט תמונות או קולאז' שתולים כמה תמונות שקשורות אחת לשנייה.

לדוגמא שתי תמונות עם אותו קונספט- 2 אנשים, שכול אחד בתמונה נפרדת, או שני בתים וכדומה, יתאים יותר שיודפסו על קנבס ללא מסגרת.

המסגרת בעצם יוצרת "הבדלה" בין התמונות וזה מקשה על מי שרואה אותן להבין את ההקשר העיצובי.

אבל נניח במקרה של קולאז' תמונות שלא קשורות אחת לשנייה, נעדיף להשתמש במסגרת, כי פה אנחנו רוצים את ההבדלה הרצויה בין התמונות.

 

יתרון של קנבס – איכות התמונה

תמונות קנבס נותנות הרבה עומק בזכות ספיגת הצבע לתוך בד הקנבס. העומק משליך על איכות התמונה ועל החדות שלה. לפרטים נוספים – תמונות קנבס.

הוספת מסגרת לתמונה יכולה מאוד לתרום למיקוד ולשים דגש על מה שרוצים להראות בתמונה, ומנגד, תמונה ללא מסגרת יכולה להשרות אווירה פתוחה ומשוחררת של התמונה או הציור ולזרום עם הקו העיצובי של הקיר או החדר.

 

יתרון של הקנבס – מחיר

הרבה אנשים לא ידעים אבל תמונות קנבס יכולות להיות יותר משתלמות במחיר מתמונות עם מסגרת, כיוון שתמונות עם מסגרת צריכות לעבור תהליך של פיתוח התמונה. התהליך כרוך  בבחירת מסגרת מתאימה בגודל ובצבע, בחירת זכוכית במידה ורוצים להעניק יוקרתיות לתמונה (וגם שמירה עליה לאורך זמן רב) ולבסוף הרכבה של הכל. לעומת זאת בתמונת קנבס התהליך הוא פשוט, והוא כולל הדפסה על הקנבס ומתיחה שלו על מסגרת, בדרך כלל מסגרת עץ. ההפרש במחיר נובע מהתהליך הארוך של יצירת תמונה עם מסגרת. מה שמפתיע הוא שברוב המקרים תמונת הקנבס תהיה יותר איכותית מהתמונה הממוסגרת.

 

יתרון של מסגרות – עיצוב

תמונה עם מסגרת הרבה פעמים נותנת תחושה של משהו "מכובד" ומהודר יותר מתמונת קנבס, במיוחד אם מוסיפים לתמונה זכוכית מבריקה, וגם "פספרטו" – אותו קרטון ביצוע או דף נייר שיוצר רווח בין התמונה לבין המסגרת ומעניק ייחודיות ובידול לתמונה או לציור עצמו. יתרון נוסף הוא שאפשר מדי פעם להחליף מסגרת לתמונה או אפילו רק לצבוע אותה מחדש ובכך לרענן אותה ואת האווירה בחדר.

 

אז מה עדיף?

בגדול זה עניין של טעם! הקנבס יותר ויותר פופולארי בשנים האחרונות ויותר "צעיר" ומתאים להרבה חללים בבית או במשרד, יותר יחמיא לתמונות של נופים או חפצים יפים, ויראה על חדשנות ורעננות. מסגרת לתמונה מראה יותר על כבוד והדר ויותר מתאימה לתמונות של דיוקן או אירועים חשובים.

 

סיכום

לתמונות קנבס יתרון באיכות ובמחיר, ולתמונות ממוסגרות יתרון ברשמיות ובכבוד שהם נותנות לתמונה.

 

סלון ביתי

עוד מאמרים שכדאי לקרוא

נעלי ריצה איכותיות
כללי

נעלי ריצה איכותיות

ריצה היא סוג ההתעמלות הנפוץ ביותר, כיוון שהיא פשוטה ונגישה לכולם – אין צורך בפרטנרים, ציוד מיוחד או מגרש ייעודי. כל מה שצריך הוא זוג

קרא עוד »