2 שימושים לדבק אפוקסי בעת ההובלה

לאחרונה פנו אלינו גולשים שביקשו לקבל מידע אודות מצבים שכיחים שבאים לידי ביטוי לא פעם בעת הובלה. הפניות הרבות גרמו לנו להבין כי עלינו להוציא סדרת מדריכים מקיפה בנושא שתציג בכל פעם מידע חיוני בנושא אחר. הפעם, החלטנו להעלות מדריך שיציג בפני כל דורש את 2 השימושים הנפוצים ביותר של דבק אפוקסי בעת ההובלה ולאחריה. הישארו אתנו ותהיו בטוחים שיש לכם את כל הידע הנדרש.

 

רגע – מה זה בכלל דבק אפוקסי?

יכול להיות ששמעתם על הדבק המדובר משכנים, חברים או מכרים, אך אינכם יודעים במה מדובר. אם כך, כדאי שתדעו שזה דבק דו רכיבי שנוצר בזמן שמערבבים שרף אפוקסי עם חומר שנחשב לחומר מקשיח. שני חומרים אלו מאוחסנים בעצם במכלים נפרדים ומערבבים אותם ביחד ברגע שמתבצעת ההדבקה.

הדבר מתבצע כדי להביא לתוצאה מיטבית. אם אתם מתכננים להשתמש בדבק חזק זה, כדאי שתדעו כי עליכם לשמור על יחסים של 1:1 בין שני החומרים השונים. שכן, יישום של טיפ זה יביא לתוצאות טובות.

דבק אפוקסי

השימוש ה – 1 לדבק אפוקסי בעת הובלה: כדי לאחות שברים

הדבק האפוקסי נחשב לחומר חזק במיוחד שיכול לאטום כל מיני חומרים, למשל:

  • מתכת
  • עץ
  • פלסטיק
  • מלט ועוד

כך שאם אתם צריכים לאחות שברים של פריט כלשהו שנפל במהלך ההובלה, עליכם להחזיק בבית דבק אפוקסי שיביא לאיחוי איכותי.

 

השימוש ה – 2 לדבק אפוקסי בעת הובלה: כדי לאטום ארגזי פלסטיק

אם אתם מתכננים לבצע הובלה תוך שימוש בארגזי פלסטיק, עליכם להצטייד בדבק אפוקסי. שכן, הדבק יאפשר לכם לתקן במהירות ארגזים שנשברו או נסדקו במהלך ההובלה. נציין בהזדמנות זו כי מדובר במצב שקורה לא פעם וההמלצה היא להשתמש בדבק מסוג זה ולא בשום דבק אחר.

דבק אפוקסי

צריך לדעת איך משתמשים בדבק אפוקסי

חשוב שתדעו שהשימוש בדבק אפוקסי מצריך היכרות עם הנחיות היצרן. במרבית המקרים אתם תצטרכו פשוט לשייף תחילה את המשטח המדובר ולאחר מכן, לנקות אותו מלכלוכים שונים כמו שומן או אבק. לאחר שתעשו זאת, תצטרכו לגזור את הקצוות של המזרק וללחוץ עליו בעדינות, כדי שהדבק ייצא.

אם תראו את הבוכנה הכפולה, כדאי שתדעו שזו קיימת בכלל שהדבק מורכב מ – 2 כלים. עליכם לדחוף את הבוכנה כדי שתוכלו להוציא כמות שווה של חומר מקשיח ושרף בו זמנית. כדי לעשות זאת תוך שימוש במגש ייעודי שיקל עליכם.

 

השורה התחתונה

עד כאן 2 השימושים לדבק אפוקסי שבאים לידי ביטוי בדרך כלל בעת הובלה. בשלב זה יש בידיכם את כל המידע הרלוונטי, כך שנותר לכם רק להשיג את הדבק ולשמור עליו במקום זמין לקראת ההובלה. נאחל לכם בהזדמנות זו שההובלה תתבצע על הצד הטוב ביותר ושלא תצטרכו בסופו של דבר להשתמש בדבק.

דבק אפוקסי