3 טיפים לפני שלוקחים חשמלאי

כאשר מתרחשת תקלה באחד ממכשירי החשמל בבית, או שלעיתים קרובות יש קצר חשמלי שגורם לכל החשמל בבית ליפול, האינסטינקט הראשוני של רובנו הוא להתקשר לחשמלאי מוסמך, על מנת שיושיע אותנו ויתקן את התקלה. עם זאת, לפני שניגשים לעשות זאת, מומלץ לבדוק מספר פרטים חשובים וחיוניים אודות החשמלאי.

 

חשמלאי מוסמך עם מקצועיות וניסיון

חשוב לדעת שלא כל חשמלאי יכול לעסוק ולטפל בכל תקלה. ישנן תקלות שדורשות התעסקות במתחים גבוהים, שרק חשמלאי מוסמך יכול לבצע (בניגוד לחשמלאי עוזר או חשמלאי מעשי). כאשר אתם מתקשרים לחשמלאי על מנת לתקן תקלה, חשוב לשאול אותו מהי ההסמכה שלו והאם הוא מוסמך לעסוק בתקלה הספציפית שקיימת בביתכם.

נוסף על כך, חשוב לבחור חשמלאי בעל ניסיון ומומחיות בתחומו. עיסוק בחשמל עלול להיות מסוכן, במיוחד במתחים גבוהים – בהם עיסוק לא זהיר עלול להסתיים בהתחשמלות. ככל שחשמלאי מקצועי ומנוסה יותר, כך גדלים הסיכויים שהוא יידע כיצד לטפל בתקלה בצורה זהירה ובטיחותית, שלא גורעת מהתיקון האיכותי והמהיר שהוא יעניק לכם.

אם קרתה תקלה בביתכם, ואתם מעוניינים לפנות לחשמלאי מוסמך ומקצועי – הזמינו חשמלאי עכשיו. החשמלאי בעל ניסיון של למעלה מ- 20 שנים בתיקון כל התקלות בתחום החשמל, ומעניק שירות אדיב ומתחשב. דרכו תוכלו אף לקבל ייעוץ ראשוני ללא עלות, ולקבל אחריות רשמית שניתנת בכתב לכל תקלה.

 

זמינות, שירות ומחירים

לפני שאתם מזמינים חשמלאי לביתכם, מומלץ לערוך סקר שוק קטן בין כל החברות ואנשי המקצוע הפרטיים שפועלים באזור שלכם. פרמטרים חשובים שמומלץ לבדוק הם הזמינות של החשמלאי, האם הוא אכן עובד באזורכם ומהן שעות העבודה שלו, או אם מדובר במקרה חירום – האם הוא יכול לבוא לתקן את התקלה גם בהתראה קצרה.

פרמטר נוסף שיש לבדוק הוא המחיר שהחשמלאי מציע. אמנם לתקלות חשמל אין מחיר קבוע שניתן להצהיר עליו מראש, שכן יש סוגים רבים של תקלות, וזמן התיקון עשוי להשתנות מתקלה לתקלה. עם זאת, חשמלאים רבים מציעים מחירון בסיסי, כך שתוכלו לדעת מהו טווח המחירים הממוצע בשוק.

דרך המחיר תוכלו גם לבחון את רמת האמינות של בעל המקצוע, ולוודא שהוא לא יחייב אתכם על תיקונים שאינם הכרחיים לתקלה.

 

חוות דעת והמלצות מלקוחות קודמים

כאשר אתם עורכים את סקר השוק עבור הזמינות והמחירים, מומלץ בנוסף לבחון גם חוות דעת והמלצות אודות החשמלאי שאתם מעוניינים להזמין. תוכלו לבדוק זאת, למשל, באחת ממגוון הקבוצות הייעודיות עבור נותני שירות שיש ברשתות החברתיות.

אם אתם מעוניינים בהמלצות אישיות יותר, שאינן מבוססות רק על סמך מה שקראתם באינטרנט, תוכלו להתייעץ עם בני משפחה וחברים שגרים באזור שלכם – רוב האנשים זקוקים לשירותיו של חשמלאי מפעם לפעם, כך שסביר להניח שהם יוכלו להמליץ לכם על חשמלאי מניסיונם האישי.

חשמלאי מוסמך