3 סכנות בקולר חשמלי לכלבים

כלבים הם חיות מחמד אהובות ביותר עלינו. ועדיין, כדי לביית כלב ולהפוך אותו לחלק מהמשפחה שלכם, הוא יידרש לעבור תהליך של אילוף. בסופו של דבר, אף אחד לא רוצה לגלות בבוקר את צרכי הכלב שלו במטבח או עקבות שריטות שלו על הספה. אילוף כלב נעשה באמצעות אביזרים שונים, שאחד מהם הוא קולר חשמלי לכלבים. לצד היתרונות, לקולר חשמלי כזה יש מספר חסרונות שכדאי לשים לב אליהם. הנה 3 סכנות בקולר חשמלי לכלבים.

 

אילוף כלבים – תהליך מתוכנן מראש

תהליך האילוף של כלב הוא תהליך המצריך מחשבה ושיטה מתוכננת מראש. לא כל כלב ניתן לאלף בכל צורה. מכיוון שיש כל כך הרבה סוגים של כלבים שונים, שאת חלקם קל יותר לביית ואת חלקם פחות, האילוף צריך להתאים באופן פרטני לכלב. את תהליך האילוף אפשר לבצע באמצעות אביזרים שונים כמו קולר חשמלי, פדים לכלבים ועוד.

קולר חשמלי לכלב

קולר חשמלי לכלבים

קולר חשמלי לכלב הוא קולר המולבש מסביב לצווארו של הכלב. באמצעות שלט רחוק, יכול הבעלים של הכלב לסמן לכלב שלו על מעשים שליליים שהוא ביצע, באמצעות חשמול של הכלב. ניתן לשלוט בכלב גם מקרוב וגם מרחוק באמצעות שלט הבקרה, שבמקרים מסוימים יכול לעבוד גם מטווח של מאות מטרים.

 

סכנות וחסרונות שיש בקולר חשמלי:

 

שיטה לא ידידותית לכלב

החיסרון העיקרי של קולר חשמלי לכלבים, הוא העובדה שמדובר בשיטה שאינה ידידותית לכלב ולפעמים לא הומנית. כאשר מבצעים תהליך של אילוף עם כלב מסוים, המטרה היא להביא אותו למצב בו הוא מציית לבעלים אך גם מסוגל להבדיל בין פעולות טובות לבין פעולות רעות.

כלבים יכולים ללמוד את ההבדלים בין פעולות כאלו או באמצעות גירוי חיובי או באמצעות גירוי שלילי. גירוי חיובי למשל הוא מתן חטיף עבור פעולה טובה. גירוי שלילי הוא חשמול באמצעות קולר חשמלי. זוהי שיטה שאינה ידידותית לכלב ובהכרח תגרום לו לכאב ולסבל מסוים.

קולר חשמלי לכלב

בעיית החשמל

קולר חשמלי הוא מוצר חשמלי לכל דבר ועניין. הוא לא שונה משלט למזגן, טלוויזיה או מכונת קפה. כתוצאה מכך, הקולר החשמלי חשוף גם לתקלות ובעיות שונות. שלא כמו אילוף עם אמצעים אחרים או בשיטות אחרונות, קיימת תלות בכך שהשלט והקולר יעבדו.

 

יצירת פחד

מכיוון שאילוף כלבים נעשה בהיקפים גדולים, חברות רבות מייצרות קולרים חשמליים לכלבים. חלק מהקולרים משמיעים רעשים מסוימים במהלך פעולת החשמול או לפניה. הכלב, ששומע לפני או במהלך החשמול את הרעשים האלו, יכול לפתח הבנה שגויה כלפי רעשים כלשהם. הכלב יבין ששמיעת רעש היא דבר שאחריו מגיע כאב, מה שעלול ליצור אצלו פחד מרעשים.

 

סיכום

אילוף של כלב הוא דבר הכרחי, אך כאשר מאלפים את הכלב חשוב לבחור בשיטות שמתאימות לו ולא יגרמו לו לנזק. הפתרונות לא חסרים – החל מאילוף קולר חשמלי עם ועד לאילוף עם פדים.

קולר חשמלי לכלב

 

 

עוד מאמרים שכדאי לקרוא

נעלי ריצה איכותיות
כללי

נעלי ריצה איכותיות

ריצה היא סוג ההתעמלות הנפוץ ביותר, כיוון שהיא פשוטה ונגישה לכולם – אין צורך בפרטנרים, ציוד מיוחד או מגרש ייעודי. כל מה שצריך הוא זוג

קרא עוד »