4 טיפים בעיצוב פנים 

מלאכת עיצוב הבית יכול להיעשות בכל שלב נתון ומתי שבא לכם מעט לרענן את הבית. היום, חשיבות עיצוב הבית הפך להיות משהו שכולם רוצים בו במיוחד לאחר תקופת הקורונה שהרבה מאוד אנשים עברו לעבוד מהבית וחשוב להם ליצור עמדת עבודה שמתמזגת היטב עם שאר הבית.

אמנם כדי לרהט או כדי להוסיף אלמנטים של עיצוב בבית לא דורש יותר מידי תחכום אך יחד עם זאת, אם הנכם עוברים לבית חדש, תמיד עדיף להביא בעלת מקצוע שתיתן את התחכום שאין לנו.

 

כל הסוד הוא – מיקום, מיקום, מיקום

לפני שמתחילים לרכוש רהיטים או אלמנטים עיצובים כמו תמונות, מדפים, וילונות, אגרטלים, פמוטים ועוד, חייבים קודם כל להסתכל טוב על החלל שמולנו ולנסות לדמיין כיצד כל הרהיטים שיש לנו ייראו בתוך החלל מבחינת מיקום נכון. מספיק שלא הנחנו את המראה בכיוון הנכון או את השולחן מחשב בפינה המתאימה וכבר קיבלנו חוסר הרמוניה שמשפיעה על הזרימה בבית.

כדי לקבל את אותה ההרמוניה ואת המגע הנכון כדאי לשכור את שירותיה של מעצב פנים בעלת ניסיון שהיא תבנה את הסקיצה הראשונה לסידור הכי נכון של הבית, הן מבחינת מיקום והן מבחינת צבעים ואביזרי עיצוב נוספים.

מעצב פנים

הטיפים הכי חשובים שצריך לקחת בחשבון בעיצוב פנים:

  1. חובה ליצור זרימה נכונה שתשרה אווירה נעימה ונינוחה לכל מי שבבית. את הזרימה הנכונה נקבל על ידי מיקום נכון של הרהיטים הכבדים כמו ספות, כורסאות, מזנון ועוד.
  2. התאמת צבעים נכונים לכל חלל בבית תוך התחשבות ברצונות כל יושבי הבית. לדוגמא, מעצבת פנים שתשב עם הילדים בבית, תקשיב לחלומות שלהם ולבקשות שלהם תוך שהיא נותנת אלטרנטיבות נוספות נכונות יותר.
  3. תאורה בבית היא משהו שחשוב מאוד לתת עליו את הדעת משום שאור יוצר אווירה, בין אם היא מרגיעה יותר ובין אם היא אמורה להאיר באופן שמתאים לחלל כמו במטבחים. במטבח עלינו לקחת בחשבון שתאורה לא נכונה תיצור אווירה טובה ולא נכונה מבחינת העבודה במטבח. ולכן יש צורך בשילוב גופי תאורה נכונים לכל חלל בנפרד בבית.
  4. אלמנטים עיצוביים גדולים ודומיננטיים על הקיר כמו וילונות, תמונות ומראות הן פריטי חובה גם אם משתמשים בהם במידה מועטה. כך למשל, אם נתלה מראה בפרט בדירות קטנות מול חלון שתשקף את הנוף, הרווחנו אשליה שמגדילה את החלל. וילונות רכים ושקופים נותנים הרגשה נינוחה ופרטית יותר וגם תמונות יוצרות חמימות ותחושה של מחשבה. כמובן שמדפים עם פמוטים או אביזרי נוי אחרים יכולים בהחלט להוסיף לאווירה העיצובית של הבית.

 

לסיכום

עיצוב הבית הוא משהו שאי אפשר בלעדיו משום שבסופו של כול יום, כולנו שואפים להגיע הביתה אחרי יום ארוך, לשקוע בספה נעימה שמעליה יש גוף תאורה עם אור צהוב ונעים, לשים רגליים על השולחן ולהרגיש נינוחים.

מעצב פנים