4 סיבות לעשות טבלת הכנסות והוצאות בעסק להובלות

כל אחד יודע שהבסיס להתנהלות כלכלית נכונה מתחיל בכתיבת טבלה מסודרת שבה מופיעות ההכנסות וההוצאות של העסק.

החלטנו לכתוב מדריך שמתמקד בסיבות לעריכת טבלה שכזו בקרב בעלי עסקים להובלות.

הסיבה לכך טמונה בעובדה שלאחרונה, אנו שומעים על יותר ויותר חברות הובלה שקורסות בעקבות התנהלות כלכלית נכונה.

אם אתם רוצים להרים את העסק ולאפשר לו להתכלכל נכון, אתם צריכים לקרוא את השורות הבאות:

 

סיבה מספר 1 – כדי שתוכלו לדעת מהם ההכנסות שלכם מידי חודש

לא מעט בעלי חברות הובלה בוחרים לשלם לעובדים שלהם בסיום יום העבודה. כך בעצם מתאפשר שלא לבדוק בסוף החודש כמה מגיע לכל אחד. חשוב לשים לב, אם החברה שלכם עובדת באופן קבוע, על בסיס יום יומי ואינכם כותבים את ההכנסות שלכם בטבלה מתאימה, אתם לא תוכלו לדעת מה גובה ההכנסות החודשי שלכם. הכסף פשוט ייעלם לכם מהידיים ויעבור למשכורות, תשלום על דלק והוצאות שונות, מבלי שתוכלו בכלל לעקוב כמה הכנסתם החודש. אנו ממליצים לערוך טבלה שכזו כדי שתוכלו לדעת כמה הרווחתם בכל חודש במהלך השנה האחרונה.

 

סיבה מספר 2 – כדי שיהיה לכם מעקב שנתי

אתם לא רוצים להתעסק בסוף השנה עם חיפוש אחר קבלות ששלחתם ולחשב את ההכנסות רטרואקטיבית, בעיקר בגלל שזה בזבוז זמן. הרי בסוף השנה אתם צריכים לשלוח דיווח לרשויות אודות גובה ההכנסות השנתי שלכם. אין דבר יותר מדכא מלמצוא את עצמכם עוברים קבלה אחר קבלה ורושמים בטבלה על דף את הסכומים שהכנסתם. אם תהיה לכם טבלת הכנסות והוצאות ותעשו בה שימוש על בסיס יומי במהלך השנה, תוכלו לקבל בסוף השנה טבלת מעקב נוחה ונגישה.

 

סיבה מספר 3 – כדי שתוכלו לדעת כמה העסק שלכם מניב (או שלא)

כפי שאתם יודעים, בתקופה האחרונה, נסגרו לא מעט חברות הובלה. אנחנו סבורים שהסיבה לתופעה זו נעוצה בכך שהחברות לא עשו שימוש בטבלת הכנסות הוצאות. ברגע שעושים שימוש קבוע בטבלה, מתאפשר לדעת אם העסק  מניב או לא. יכול להיות שיש לעסק רווחים גבוהים מאוד, אבל מהצד השני, יש גם הוצאות על הדברים הבאים:

  • דלק
  • תחזוק של המשאיות
  • ציוד להובלה
  • משכורות לעובדים ועוד

הטבלה מראה בקלות אם העסק מניב או אם ההוצאות גדלות על ההכנסות

 

סיבה מספר 4 – כדי שתוכלו לעבוד בראש שקט

כל בעל חברת הובלות רוצה לדעת שהעסק שלו מתפקד כמו שעון ושאין חריגות. השימוש בטבלת הכנסות והוצאות מאפשרת לכל בעל עסק להיות בטוח שהעסק שלו נמצא במקום טוב מבחינה כלכלית. ברגע שרואים את הטבלה מול העיניים, יש תחושה של סדר ורוגע.

 

סיכום

אלו היו 4 הסיבות לעשות טבלת הכנסות והוצאות בעסק להובלות. עליכם ליישם אותן כדי שתוכלו להיות בטוחים שהעסק שלכם יציב מבחינה כלכלית, בהצלחה!

מחשבון

 

שירותים נוספים