4 פתרונות זמניים לאחסון

אחסון של חפצים ופריטים הוא התמודדות שכל בית נדרש אליה, אנשים צוברים רכוש במהלך כל ימי חייהם ולעיתים שוכחים שלאחר כל קנייה או הוספה של פריט חדש לרכוש שלהם, הם ידרשו גם למצוא לו מקום. אחסון יכול להיות דבר מורכב מאוד, אך עם כמה פתרונות, אפילו זמניים, הוא גם יכול להיות אפילו כיפי. ריכזנו לכם ארבעה פתרונות שמומלץ ליישם כבר מהיום בכל בית, התכוננו לחיים נוחים יותר!

 

התחילו מלעשות סדר – מה צריך ומה להעביר

אין ספק שכיום בעידן שבו תרבות הצריכה היא התרבות השולטת אנשים צורכים וצוברים רכוש מדי יום ביומו. על מנת ליצור סדר בבית וברכוש שלכם, ובאופן כללי לאחסן את כל הדברים שכבר יש לכם ולעשות מקום לעוד, השלב הראשון הוא לעשות סדר בכל הפריטים שיש לכם ולהבין מה חשוב ונשאר ומה דווקא צריך לעבור הלאה לידיים חדשות. שאלו את עצמכם את השאלות הבאות וענו בלי רחמים!

  1. האם אני משתמש באופן תדיר במוצר הזה?
  2. האם אני יכול להסתדר בלעדיו?
  3. האם אני שומר אותו לצורך השמירה או שאני עושה בו שימוש?
  4. האם מישהו אחר יוכל ליהנות מהמוצר יותר?
  5. האם אני משתמש בו מספיק פעמים כדי שהוא יהיה במקום נגיש?

 

מבני אחסון

אחסון פריטים, החל מאחסון פריטים גדולים מאוד ועד לתפזורת של פריטים שבדרך כלשהיא תופסים יחד המון מקום הוא לא תמיד משימה שכל בית יכול להתמודד איתו, אך הכרות קצרה עם גואטה מבנים יכולה לסייע לספק לכם פתרון יעיל ומהיר לבעיות מסוג אלו. שילוב מבנה לאחסון בבית שלכם או במקום בו אתם יכולים לאחסן כדוגמת מכולת אחסון או מבנה אחסון אחר, מעניקים לכם חלל נוסף שלא היה לכם קודם.

 

הקצו מחשבה לאחסון שלכם

אחת הבעיות הגדולות עם אחסון נכון הוא שמדובר בתהליך מתמשך, אנשים מביאים פריט חדש ומאחסנים אותם כך שלכל פריט אין בהכרח קשר לקודמו. על כן, מומלץ מדי פעם להקדיש זמן מרוכז לאחסן מחדש את כל הציוד שכבר יש ולהחליט על מקומות ודרכי אחסון לפריטים הבאים שיבואו. כנראה שכל ארון שיש לכם בבית ישמח לקבל מדי פעם התייחסות אישית וסידור מחדש.

 

שתפו את כל בני הבית במלאכה

מכירים את הנוהל של הילדים לשאול את ההורים איפה נמצא כל דבר בבית למרות שכנראה שהם אלו שהשאירו או התעסקו איתו אחרון? כשכל המשפחה מעורבת בהליך האחסון זאת לא נדרש. קבעו לכם זמן של ביחד לעבור על כל הדברים שכבר יש ולהחליט ביחד היכן מאחסנים אותם. נסו לאחסן בצורה חכמה כך שכל אחד ידע בדיוק איפה הדברים שלו וחשוב מכך, שגם כולם ידעו לאן כל דבר חוזר!

פתרונות