5 סימנים לחורים בשיניים

חוששים שיש לכם חור בשן? עבר יותר מדי זמן מאז הביקור האחרון שלכם אתך רופאת השיניים? בטקסט שלפניכם תוכלו לקרוא כל מה שצריך לדעת על חורים בשיניים, כולל דרכי זיהוי ראשוניות.

מהו חור בשן ואיך מטפלים בו

רפואת השיניים מגדירה חור בשן כחלל שנוצר בשן בעקבות הרס האמייל של השן והשכבות הבסיסיות שלה. החור יכול להיווצר על ידי חומצה המיוצרת על ידי מרבדי חיידקים (פלאק). אם לא מטפלים בחור בשן בזמן, הוא ככל הנראה יוביל לכאב, זיהום ואפילו אובדן של שיניים. כדי לטפל בחור בשן, רופא שיניים מומלץ בבת ים יסיר את החלק שנרקב בשן – וימלא את החור בחומר מילוי מיוחד (מה שאנחנו מכירים כ-'סתימה'). שיניים

5 סימנים שיש לכם חור בשן

ככלל, עדיף להגיע לרופא השיניים לטיפול אצל שיננית וביקורת. כך תוכלו להיות בטוחים שאין לכם חור בשן במשך יותר מחצי שנה. יחד עם זאת, חורים בשיניים בוודאי יכולים להיווצר גם במהלך הזמן שבין הביקורות. ישנם מספר סימנים לכך שיש לך חורים בשן, ואתם אתם מרגישים אחד (או יותר) מהם – אל תבטלו את התחושה הזו.

קבעו תור לרופא השיניים בהקדם, משום שטיפול מוקדם מונע תוצאות קשות. אלו הם 5 סימנים שאם אתם רואים או מרגישים אותם – כנראה שיש לכם חור בשן:

 

   1. חורים ניכרים לעין

קודם כל, והכי מובן מאליו – אם אתם יכול לראות חורים או בשיניים שלכם, כנראה שיש לכם חור בשן. כמובן שהשיניים שלנו לא חלקות, במיוחד השיניים הטוחנות (שנמצאות מאחור), ולכן חשוב להבדיל בין טקסטורה טבעית של השן לבין חור..

 

   2. כאב שיניים

התסמין השכיח ביותר של חורים בשיניים הוא כאב שיניים. כאב השיניים יכול להיות קבוע או להופיע לסירוגין. כאב שיניים לא חייב להיות חמור בשביל להעיד על קיום של חור. גם כאב קל בלבד יכול להצביע על חור בשן, אם הוא נמשך זמן רב.

2. כאב שיניים

   3. רגישות לחום ולקור

אם אתם חווה כאב או אי נוחות בזמן שאתם אוכלים או שותים מזון או משקאות חמים או קרים – זה יכול להיות סימן לחור. יחד עם זאת, זה יכול להיות גם סימן לדלקת חניכיים – מה שניתן לפתור על ידי צחצוח קבוע ואיכותי.

 

   4. כתמים חומים, שחורים או לבנים על השן

כתמים על השיניים עשויים להיות סימן לחורים בשיניים. בדרך כלל הם מלווים בתסמינים אחרים שכבר הזכרנו – כאב שיניים או רגישות.

 

   5. כאב בעת נשיכה או לעיסה

אם אתם חשים כאב בעת נשיכה או לעיסה, יכול להיות שיש לכם חור בשן. חשוב לציין שזה יכול להיות סימן למגוון של בעיות אחרות בשן שלכם.

 

סיכום

לסיכום, חורים בשיניים הם לא עניין של מה בכך. חורים בשיניים יכולים לגרום לסבל רב, ולכן מומלץ לפנות מיד לרופא שיניים.

חורים, שיניים

עוד מאמרים שכדאי לקרוא

שדרוג מראה המשרד
כללי

טיפים לשדרוג מראה המשרד

המשרד הוא הבית השני של רבים מאתנו, כך שאנו צריכים להעניק לו מראה מעוצב ונעים, שיאפשר לשהות בו בנינוחות לאורך שעות היום. עובדה זו גרמה

קרא עוד »
נעלי ריצה איכותיות
כללי

נעלי ריצה איכותיות

ריצה היא סוג ההתעמלות הנפוץ ביותר, כיוון שהיא פשוטה ונגישה לכולם – אין צורך בפרטנרים, ציוד מיוחד או מגרש ייעודי. כל מה שצריך הוא זוג

קרא עוד »